سعید ایگدری-  سخن را از آنجایی آغاز می نمایم که بعد از گذشت سه سال و اندی از ریاست جمهوری جناب آقای دکتر حسن روحانی و وعده ها و گشایش های سیاسی و اقتصادی که در دوران تبلیغات انتخاباتی  وعده داده بودند، چیزی را به عینه در استان گلستان و به عینه در ترکمن صحرا شاهد نبوده ایم ، از وعده ها و چرخش، چرخ های صنعت و و تولید و به طبع آن تحول اقتصادی مورد نیاز و رفع بیکاری در منطقه که هیج یک را به طور جد شاهد نبوده ایم تا بماند گشایش های سیاسی و استفاده از ظرفیت های اقوام در پست های مدیریتی و اجرایی در استان که خود به طور مفصل جای بسی تامل دارد.
با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید و نزدیکی این جریان فکری به اعتدالگرایی، امید های بسیاری در مورد گشایش های اقتصادی و سیاسی و فرهنگی منطقه را در سر می پروراندند و بسیاری از سیاسون منطقه که خود را طلایه دار اصلاح طلبی می دانستند پیرو این کار زار انتخاباتی گردیده و با حمایت مردم منطقه و ترکمن ها رای بالایی را به نفع دولت تدبیر و امید به صندوق آرای آنها ریختند.
حال روی سخن بنده با این دوستان و سیاسیونی است که در پی جمع آوری آرا برای دکتر روحانی بودند!
آیا به راستی وعده هایی که به مردم در راستای کسب آرا نموده اید ذره ای به واقعیت تبدیل گشته است!؟
آیا هیچگونه فعالیتی برای وصول وعده ها و مطالبات قانونی  اقتصادی و سیاسی از بکارگیری نیروهای متعهد ترکمن در سیستم اجرایی یا اعمال راهکارهایی در راستای کاهش بیکاری و رشد اقتصادی منطقه داشته اید!؟
اما به راستی باید به این موضوع اشاره نمود که با توجه به شعار های بسیاری در مورد ارائه حقوق به حق اقوام و اقلیت ها در راستای قانون اساسی گشایشی در این راستا به واقعیت تبدیل نگشته و می توان به جرات بیان داشت که تمامی این فعالیت ها تنها در حد شعار های تبلیغاتی باقی مانده و از این رو بسیاری از حامیان  فعالین سیاسی و اجنماعی را نا امید نموده است.
آنچه که باید در این راستا مورد توجه قرار بگیرد این است که، ما همیشه و در همه حال مخالف تفرقه بودیم و هستیم و حقوق خود را در چار چوب قانون مطالبه می نماییم و از آن کوتاه هم نمی آییم.
آنچه در این راستا باید رعایت گردد مصلحت اندیشی و تدبیر است که با هم اندیشی ، همدلی و اتحاد ما بین مردم عزیز ایران اسلامی  تنها راه مصون ماندن از مضرات شوم نقشه های استکبار جهانی است که باید مورد توجه قرار گیرید.
اگر بنده حقیر قلم به دست می گیرم و می نویسم ، آن را وظیفه خود می دانم برای اصلاح روند امور تا خدایی نکرده افرادی سودجو از این کمبود ها و کاستی های پیش آمده سوء استفاده ننموده و صدای طبل تفرقه را ، راه نیندازند.

با تمام امید هایی که نسبت به گشایش اقتصادی بعد از برجام را داشتیم ، هیچ گونه تغیری را در این راستا شاهد نبوده ایم، کاهش نرخ تورم نیز که از اثرات رکود اقصادی بوده و نه رشد اقتصادی و اصلاج روند اقتصادی کشور، و  تنها امید منطقه نیز تصویب منطقه آزاد ویژه اقتصادی است(با اما و اگر های فراوان که از منطقه آزاد ویژه متالوژی و فلزات گرفته تا .... که تنها مرحله تصویب کلی را از مجلس شورای اسلامی دریافت نموده) و در بهترین حالت از تصویب تا اجرایی شدن آن قریب به 10 سال وقت می برد تا اثرات حاصل از آن را بر سر سفره مردم منطقه شاهد باشیم.
با شرایط پیش آمده و عدم اجرایی شدن وعده های انتخاباتی این واقعیت نمایان است که اگر گزینه ای بهتر و معتدل سیاسی در انتخابات پیش رو وجود داشته باشد و بدون در نظر گرفتن جریاناتت سیاسی(اصلاج طلب، اصولگرا) و بعد از گذار از تایید صلاحیت های شورای نگهبان ، قطعا شاهد کاهش مقبولیت و ریزش آرای دکتر روحانی در ترکمن صحرا خواهیم بود.

منبع : وب سایت شخصی سعید ایگدری |عدم گشایش اقتصادی و سیاسی و اجتماعی منطقه در دولت ریاست جمهوری دکتر روحانی
برچسب ها : منطقه ,اقتصادی ,سیاسی ,امید ,وعده ,گشایش ,شاهد نبوده ,دکتر روحانی ,توجه قرار ,گشایش اقتصادی ,منطقه آزاد